Bhante Gavesi

Bhante Gavesi ordinoval za mnicha v roce 2001 v Panditarámě v Yangonu (Myanmar). Ve svých začátcích se věnoval praxi satipatthány hlavně pod vedením bhanteho Sujivy, Sayadaw U Nyanapunniku z Nepálu a jeho instruktora Sayadaw U Pandity. V současnosti je duchovním rádcem Domu míru (Peace House) v Penangu (Malajsie).

Bhante během svých retreatů od meditujících očekává dodržování 8 předsevzetí. Zasédy vede v tradici Mahasi Sayadaw, tedy střídáním hodinových bloků sezení a chůze, ačkoli akceptuje, že někteří meditující (zejména začínající) to nedokážou a vyžadují upravený režim. Během celého zásedu se dodržuje ušlechtilé mlčení, což napomáhá srdci a mysli ponořit se do míru a udržovat bdělou pozornost.

Interview poskytuje střídavě zkušeným meditující a některým novým. Systematické přednášky s výkladem učení (Dhammy) podává každý večer a v předposlední den kurzu rezervuje prostor na společné otázky a odpovědi.

Přeje si, aby na jeho kurzy přicházeli meditující s upřímným srdcem a vroucí touhou kultivovat mysl. Doporučuje přijít minimálně na 10 dní, aby se meditace mohla důkladně rozvinout.

 

Vidět nepodmíněné…

Bhante Gavesi


Zdroje:

www.javorie.com

www.gavesi.blogspot.com

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *